General Information

Institutional Information: Faculty Of Medicine, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü, Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı

Metrics

Publication

217

Citation (WoS)

401

Citation (Scopus)

469

H-Index (WoS)

11

H-Index (Scopus)

12

Project

8

Thesis Advisory

5

Open Access

26
UN Sustainable Development Goals

Biography

1969 yılında Gaziantep’te doğdu, ilk orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı. 1992 yılında  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Çocuk Cerrahisi Uzmanlık eğitimini aynı üniversitede 1998 yılında tamamlayıp askerlik görevi ardından 2000 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 2005 yılında ABD Birmingham Alabama’da yerleşik UAB Çocuk Hastanesinde 8 ay araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2006 yılında Çocuk Cerrahisi Doçentlik ünvanı 2013 yılında ise profesörlük ünvanını aldı.


Başlıca çalışma alanları: genel çocuk cerrahisi, laparoskopik cerrahi, onkolojik cerrahi, adrenal bez cerrahisi, nöroblastoma cerrahisi, baş boyun cerrahisi, tiroid cerrahisi, gastrointestinal sistem cerrahisi, bağırsak yetmezliği ve kısa bağırsak cerrahisidir. 


Çalıştığı bölüme ilişkin çok sayıda tez çalışması, ulusal ve uluslararası yazı çalışması, eğitim etkinlikleri, kurs aktiviteleri mevcuttur.

Bölüm adına lisans ve lisansüstü eğitim aktivitelerinde yer almış, Türkiye Çocuk Cerrahisi Eğitim kurulu başkanlığını da sürdürmektedir.


Halen  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi AD’ de profesör olarak klinik, araştırma ve eğitim çalışmalarına devam etmektedir. Prof. Dr. Ahmet Çelik evli ve biri kız biri erkek iki çocuk babasıdır.