Ege Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Mesleki Deneyim
AKADEMİK ÜNVANLAR / GÖREVLER
Prof.Dr., EGE ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, 2016 - Devam Ediyor
Doç.Dr., EGE ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, 2010 - 2016
Yrd.Doç.Dr., EGE ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, 2001 - 2010
Arş.Gör., EGE ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, 1994 - 2001
VERDİĞİ DERSLER
Yapay Zeka, Yüksek Lisans, 2018-2019
Sayısal Görüntü İşleme, Yüksek Lisans, 2018-2019
Data Structures, Lisans, 2018-2019
Zeki Sistemler, Doktora, 2017-2018
Data Structures, Lisans, 2017-2018
Bilgisayar Grafikleri, Lisans, 2017-2018
Yapay Zeka, Yüksek Lisans, 2017-2018
İşlemsel Zeka, Lisans, 2017-2018
Sayısal Görüntü İşleme, Yüksek Lisans, 2017-2018
YÖNETİLEN TEZLER
Doktora, M.Karakoç, "Engel içeren ortamlarda kapasite sınırlı araç rotalama problemine metasezgisel algoritmalarla çözüm yöntemi geliştirilmesi", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2016.
Doktora, A.Kinaci, "Yapay sinir ağları üzerinde kural çıkarma işlemi için bağlantıcı melez bir zeki sistem geliştirilmesi", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2013.
Doktora, T.Kalayci, "Yapay zeka yöntemleri ile kablosuz sensör ağlarındaki eniyileme problemlerinin çözümü", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2011.
Doktora, D.Aydin, "Sürü zekası yaklaşımlarının renkli görüntü kesimlemeye uyarlanması ve tanıma sistemleri üzerinde gerçekleştirimi", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2011.
Doktora, O.Şirvan, "Yapay sinir ağları kullanılarak retina görüntülerinden hastalık tanılama sistemi tasarımı ve gerçekleştirimi", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2010.
Doktora, O.Kalayci, "Parça toplayan hareketli robotlar için genetik algoritmalarla yol planlaması", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2009.
Doktora, O.Adalier, "Yapay zeka yöntemleri ile yazılım projelerinde maliyet kestirimi", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2007.
Yüksek Lisans, Y.Şener, "Alan önceliğine dayalı ortamlarda kablosuz sensör ağlarının dinamik yerleşim eniyilemesi", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2016.
Yüksek Lisans, E.Ateş, "Yapay zeka teknikleri ile uydu ve harita görüntülerinde alan önceliği tahminleme ve sensör yerleştirme eniyilemesi", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2015.
Yüksek Lisans, A.Taşci, "Akciğer tomografileri kullanılarak yapay zeka ve görüntü işleme tekniklerine dayalı otomatik nodül bölge tespit yöntemi geliştirilmesi", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2013.
Yüksek Lisans, C.Ulutürk, "Görüntü işleme yöntemleri ve yapay sinir ağları kullanılarak yaprak tanıma", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2012.
Yüksek Lisans, O.Gökalp, "Karınca kolonisi eniyilemesi algoritmaları için çaprazlama yöntemleri geliştirilmesi", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2012.
Yüksek Lisans, İ.Çakil, "Yapay sinir ağları kullanılarak yüz ifadesi tanıma", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2010.
Yüksek Lisans, U.Cevre, "Çoklu gezgin satıcı probleminin çözümü için bir eniyileme kütüphanesinin tasarımı ve görsel yazılım geliştirme ortamı ile birlikte gerçekleştirimi", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2008.
Yüksek Lisans, B.Özkan, "Dinamik gezgin satıcı probleminin çözümü için bir eniyileme kütüphanesinin tasarımı ve görsel yazılım geliştirme ortamı ile birlikte gerçekleştirimi", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2008.
Yüksek Lisans, E.Hangül, "Nesneye dayalı yaklaşımla mobil cihazlar üzerinde üç boyutlu oyun motoru tasarımı ve gerçekleştirimi", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2007.
Yüksek Lisans, T.Kalayci, "Yapay zeka teknikleri kullanan üç boyutlu grafik yazılımları için "extensible 3d" (x3d) ile bir altyapı oluşturulması ve gerçekleştirimi", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Diğer, Ocak, 2006.
Yüksek Lisans, E.Binici, "Java ile yapay zek mekanizmasına sahip bir ağ yönetim sistemi geliştirilmesi", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2006.
Yüksek Lisans, A.Kinaci, "Görsel yazılım geliştirme ortamı ile beraber bir yapay sinir ağı kütüphanesi tasarımı ve gerçekleştirimi", EGE ÜNIVERSITESI Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı, Ocak, 2006.
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2019
Ege Üniversitesi BAP Koordinasyon Birimi