Genel Bilgiler

Biyografi

Erdem Erem, Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Sınıf Öğretmenliği ABD’dan 2002 yılında mezun olmuştur. 2004 yılında Türkiye Ulusal Drama Başarı ödülünü almıştır. Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü EPÖ-Yaratıcı Drama Yüksek Lisans programını 2005 yılında tamamlamıştır. İkinci yüksek lisans çalışmasını Pamukkale Üniversitesi’nde Sınıf Öğretmenliği Adayları ve Müze/Müze Eğitimi üzerine yapmıştır. 2005 yılından beri Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

İzmir’de 2007 yılında Gençlik Kulübü ve Çağdaş Drama Derneği’nin İzmir Şubesini kurmuş ve halen yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. 

Doğaçlama tiyatro dalında 1999 yılından beri birçok oyunda oyunculuk, 2005 yılından beri de oyunculuk ve/veya yönetmenlik yapmıştır. Toplam 20 oyun yönetmiş ve sayısız kez sahneye çıkmıştır. Özellikle serbest long form, forum tiyatro ve tiyatro sporu alanlarında profesyonelleşmiştir. 2012 yılında Türkiye’nin ilk doğaçlama tiyatro festivalinin kreatörlüğünü yapmıştır. Halen kısa ve uzun form doğaçlama gösterileri yapmaktadır. 

Bunların yanında çeşitli üniversitelerde, devlet ve özel okullarda, şirketlerde; yaratıcı drama, iletişim, beden dili, müze eğitimi, informal öğrenme, sanatla eğitimi, yaratıcılık gibi alanlarda danışmanlıklar/eğitimler vermiştir.

Birçok bilimsel ve sanatsal içerikli ulusal-uluslararası projelerde, festivallerde, seminer ve konferanslarda; konuşmacı, koordinatörlük, oyunculuk, yönetmenlik, jüri üyeliği, kreatörlük ve danışmanlık görevlerini üstlenmiştir.

Ayrıca çeşitli ulusal/uluslararası kitap, makale, bildiri ve bilimsel projelere de imza atmıştır. 

Kurum Bilgileri

Birim
Eğitim Fakültesi
Bölüm
Temel Eğitim Bölümü
Ana Bilim Dalı
Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı

İletişim

E-posta
erdem.erem@ege.edu.tr
Ofis
214
Posta Adresi
ege üniversitesi eğitim fakültesi temel eğitim bölümü