Genel Bilgiler

Biyografi

24.01.1966 tarihinde Afyon’da doğan ilk ve ortaokulu Afyon’da okuyan Prof.Dr. Harun YALÇIN, 1984 yılında Burdur Ziraat Meslek Lisesi’nden mezun olmuştur. 1988 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Tarımsal Mekanizasyon Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1988-1991 yılları arasında " İkinci Ürün Mısır Tarımında İki Farklı Tohum Yatağı Hazırlama Yönteminin Verime Etkileri Üzerinde Bir Araştırma " konulu Master (Yüksek Lisans) Tezini E.Ü.Fen Bilimleri Enstitüsü, Tarımsal Mekanizasyon Anabilim Dalında başarıyla tamamlamıştır. 1992 yılında yine aynı enstitüde Doktora çalışmasına başlamış ve " Silajlık İkinci Ürün Mısır Üretiminde Uygun Toprak İşleme Yöntemlerinin Belirlenmesi Üzerinde Bir Araştırma " konulu teziyle 1998 yılında tamamlamıştır.

 2002 yılında Yardımcı Doçent, 2007 yılında Üniversite Doçenti ve 2013 yılında da Profesör ünvanına hak kazanan  YALÇIN halen Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Aday akademik yaşantısı boyunca Almanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya olmak üzere birçok ülkede ve yurt içinde kendi veya kamu imkanları ile çeşitli kongre ve  toplantılara katılmıştır.

YALÇIN’ın bazıları geçmişte yaptığı bazıları halen devam eden akademik ve diğer görevleri arasında; ISTRO: Uluslararası Toprak İşleme ve Araştırma Birliği) Türkiye Ofisi sekreterliği, Tarım Makinaları Bölüm Başkan Yardımcılığı, TARMAKDER Tarım Makinaları Derneği Başkanlığı, E.Ü.Ziraat Fakültesinde Eğitim Komisyonu, ADEK Komisyonu, Üretim ve Planlama Komisyonu üyeliği ve İşletmeler Koordinatörlüğü yer almaktadır. YALÇIN iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kurum Bilgileri

Birim
Ziraat Fakültesi
Bölüm
Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü
Ana Bilim Dalı
Tarım Makineleri Ana Bilim Dalı

İletişim

E-posta
harun.yalcin@ege.edu.tr
Web Sayfası
http://www.makina-agr.ege.edu.tr/
İş Telefonu
+90 232 311 2656
Fax Telefonu
+90 232 342 7642
Ofis
Ziraat Fakültesi A Blok Zemin Kat No:10
Posta Adresi
Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü Bornova İZMİR