General Information

Institutional Information: Faculty Of Communication, Halkla Ilişkiler Ve Tanıtım Bölümü, Kurumsal Iletişim Ana Bilim Dalı

Metrics

Publication

80

Project

4

Thesis Advisory

5

Open Access

7
UN Sustainable Development Goals

Biography

Iğdır'da dünyaya gelen Mikail Batu, lise öğrenimine kadar eğitimini Iğdır'da tamamladı. 1999 yılında ODTÜ Tarih Bölümüne kayıt yaptırdı. Ancak bu dönemde Ankara'da İletişim Fakültelerini yakından tanıyıp 2001 yılında yeniden üniversite sınavına girerek Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'ne Üniversite sözel alan birinciliği ile girdi. 2006 yılında lisans eğitimini, 2008 yılında "Moda Oluşturma Sürecinde Strateji Planlama ve Halkla İlişkilerin Rolü" başlıklı tezi ile yüksek lisans tezini tamamladı. 2006-2008 yılları arasında İzmir Sanajans Stratejik Planlama Bölümünde özel sektör deneyimi kazandı. 2012 yılında "Dijital Platformda Sosyal Medyanın Stratejik Kurumsal İletişime Etkisi" başlıklı tezi ile doktor unvanını aldı.  2014-2015 yılları arasında Westminster University Business School'da misafir öğretim üyesi olarak araştırma çalışmalarında bulundu.  İletişimde insan ve insan ilişkilerinin önemine inanan Batu, 2018 yılında Atatürk Üniversitesi AÖF. Sosyoloji Bölümü'nü bitirdi. Şubat 2021'de ise Maltepe Üniversitesi Lisansüstü Enstitüsü Sosyoloji Doktora Programına tam burslu kabul edildi ve ikinci doktora eğitimi hala devam etmektedir. 

Yeni medya, algı yönetimi, kültürel çalışmalar ve kurumsal iletişim üzerine birçok akademik çalışması olan Mikail Batu, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nde Doçent olarak görev yapmaktadır. 


Contact

Email
mikail.batu@ege.edu.tr
Web Page
https://scholar.google.com.tr/citations?user=GXDjSokAAAAJ&hl=tr
Office
3756
Address
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Kat: 1 Oda No: 117 35040 Bornova/İzmir