General Information

Institutional Information: Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı, Temel Bilimler Bölümü, Türk Sanat Müziği Anasanat Dalı

Biography

1977 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul ve ortaokul yıllarında önce İzmir Büyükşehir Belediyesi Çoksesli Çocuk Korosu’na, daha sonra da İzmir Devlet Opera ve Balesi Çoksesli Çocuk Korosu’na korist olarak katıldı.

1994 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı/ Temel Bilimler Bölümü/ TSM Anasanatdalı’nı kazandı. Kanun icracısı olarak Konservatuvar’ın ve Kültür Bakanlığı’nın görevlendirmeleri ile yurt içi ve yurt dışında bir çok festivale ve konserlere katıldı. Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı İcra Heyeti’nde görev aldı.

1999- 2001 eğitim öğretim döneminde, Milli Eğitim Bakanlığı’nda müzik öğretmeni ve Konservatuvar’da saat ücretli olarak Çalgı Eğitimi (Kanun) derslerini verdi. 2001 yılında da, Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı’na öğretim görevlisi olarak atandı.

2003 yılında, Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel Bilimler Anabilim Dalı’na bağlı Türk Sanat Müziği Yüksek Lisans programını ‘ Âlem-i Mûsikî Çeviriyazım’ adlı tezi ile tamamladı.

2007 yılında, ‘Yeni Başlayanlar İçin Kanun Metodu’ adlı çalışmasını yayınladı. Metot halen Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı’nda ders kitabı olarak okutulmaktadır. Halen Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı’nda “Çalgı Eğitimi/ Kanun ve Türk Musikisi Tarihi” derslerini vermektedir.

Contact

Email
munevver.beste.aydin@ege.edu.tr
Web Page
https://avesis.ege.edu.tr/munevver.beste.aydin
Office Phone
+90 388 102 4 Extension: 151
Office
D Blok
Address
Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü Bornova/ İzmir