Genel Bilgiler

Biyografi

Bursa doğumlu olan Neslihan Çolak Güneş, ilk, orta ve lise eğitimini Denizli'de tamamlamış; 1995 yılında girdiği Pamukkale Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Gıda Mühendisliği Bölümü'nden 1999 yılında mezun olduktan sonra, 2002 yılında aynı bölümde yüksek lisans öğrenimini tamamlayarak Gıda Yük. Müh. ünvanını almıştır. 2003 yılında başladığı, Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü, Enerji anabilim dalı doktora programından 2009 yılında mezun olmuştur. 2003-2009 yılları arasında araştırma görevlisi olarak çalıştığı Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü'nde 2012 yılından bu yana öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Güncel olarak, Sanayide Enerji Verimliliği, Enerji-Ekserji Analizi, Sürdürülebilir Üretim, Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi ve Güneş Enerjisinin Proses Isısı için Kullanımı konularında çalışmalar yapmaktadır.

Kitap okumayı, film ve tiyatro izlemeyi; satranç ve tenis oynamayı seven Neslihan Çolak Güneş, amatör olarak fotoğrafçılıkla ilgilenmekte, seyahat etmekten ve yeni yerler görmekten keyif almaktadır.

Kurum Bilgileri

Birim
Güneş Enerjisi Enstitüsü
Bölüm
Güneş Enerjisi
Ana Bilim Dalı
Enerji Ana Bilim Dalı

İletişim

E-posta
neslihan.colak@ege.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.ege.edu.tr/neslihan.colak
İş Telefonu
+90 232 311 1227
Ofis
Güneş Enerjisi Enstitüsü, 2K_19