Genel Bilgiler

Biyografi

Ege ÜEge Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 1991 yılı mezunudur. 1998 yılında Diş Hastalıkları ve Tedavisi AD ‘da Dr. Med. Dent., 2004 yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör unvanlarını almıştır. Halen Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

Akademik ilgi alanları; adeziv diş hekimliği, estetik restoratif materyaller ve klinik ömürleri, antibakteriyal restoratif materyaller, cam iyonomer restoratif materyaller ve minimal girişimsel uygulamalardır. İlgi alanları ile ilgili uluslararası indekslerce taranan dergilerde orijinal araştırma eserleri, ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum, kurs ve konferans katılımları ve pek çok sunumları bulunmaktadır.

 

International Association for Dental Research (IADR), EDAD, MI Avrupa Board üyesi, Restoratif Diş Hekimliği Derneği başkan yardımcısı ve European Federation of Conservative Dentistry yönetim kurulu üyesidir.

 

2007 yılından beri ‘Quintessence Türkiye’ dergisinin çeviri editörlüğünü yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası indekslerce taranan birçok dergide de hakemlik ve yayın kurulu üyelikleri mevcuttur. Quintessence Publishing tarafından 2016 yılında yayınlanan ‘Esthetics in Dentistry’ kitabında bölüm yazarlığı yapmıştır. Yine aynı yıl, Quintessence Türkiye de basılmış olan ‘Diş aşınmalarına estetik ve restoratif yaklaşımlar’ kitabında da bölüm yazarlığı yapmıştır.

 

Prof. Dr. Şebnem Türkün evli ve bir çocuk annesidir.

Kurum Bilgileri

Birim
Diş Hekimliği Fakültesi
Bölüm
Klinik Bilimleri Bölümü
Ana Bilim Dalı
Restoratif Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı

İletişim