Genel Bilgiler

Biyografi

1972 İzmir doğumluyum. İlk orta ve lise öğrenimimi İzmir’de tamamladım. 1994 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı Türk Halk Oyunları bölümünden mezun oldum. Aynı yıl mezun olduğum bölümde araştırma görevlisi olarak göreve başladım. 2007-2012 yılları arasında Öğretim Görevlisi kadrosuna, 2014 yılında Yardımcı Doçent kadrosuna atandım. 03.03.2017 tarihinde Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığından Doçentlik Sınav Yönetmeliği hükümleri uyarınca Doçent ünvanı aldım.

Yüksek Lisansımı Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Halk Oyunları programında yaptım. 1992 yılında Londra Koreoloji Enstitüsündeki Türk Halk Oyunları Benesh Hareket Yazımının bir dal olarak kabul edilmesi için yapılan sunumlarda görev aldığım konu üzerine, Türk Halk Oyunlarında Benesh Hareket Notasyonunun Uygulama Şekli adlı tez ile tamamladım. 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Sahne Sanatları Ana Sanat Dalı Doktora programını Beden Dili ve Dans Eğitiminin Oyunculuk Sanatındaki Yeri Üzerine bir Yöntem Önerisi adlı doktora tezi ile bitirdim. Bölümde Benesh Hareket Notasyonu, Türk Halk Oyunları Sahneleme ve Prodüksiyon derslerini yürütmekteyim.

Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümünde göreve başladığım yıldan itibaren Ekin Dans Topluluğunda dansçı, eğitmeni koreograf ve yönetmen yardımcısı olarak görev aldım. Ayrıca bölümümüzün yurt içi ve yurt dışı sergilediği sahne performanslarında ve katıldığı festivallerde de dans eğitmenliği ve sahneleme görevlerini üstlendim. Macaristan / Budapeşte (2014), Fransa / Dijon (2001), Polonya / Zakopane (1990)’de yapılan halk Oyunları yarışmalarında elde edilen üç dünya birinciliğinde aktif görev aldım.

Konservatuvarın Yönetim Kurulu Üyeliği, Eğitim Komisyonu Üyeliği ve Bologna Bölüm Koordinatörlüğünü yapmakta olup, Haziran 2016 tarihinden bu yana Türk Halk Oyunları Öğreticilik Ana Sanat Dalı Başkanı görevimi sürdürmekteyim.

Kurum Bilgileri

Birim
Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı
Bölüm
Türk Halk Oyunları Bölümü
Ana Bilim Dalı
Türk Halk Oyunları Öğreticiliği Anasanat Dalı

İletişim