Genel Bilgiler

Biyografi

Doc. Dr. Serdal TEMEL, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Ege Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM)’nde 2000 -2018 yılları arasında üniversite sanayi işbirliği, teknoloji transferi, Ar-Ge ve inovasyon projelerinden sorumlu uzman, Müdür Yardımcısı ve Müdür olarak görev yapmıştır. Ayrıca Ege Üniversitesi Rektörlüğü Yenilikçilik ve Girişimcilik Bölümünün kurucusu ve 2015-2018 yılları arasında da Bölüm Başkanlığını yapmıştır. Halen Ege Üniversitesi Avrupa Birliği Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-Ege)’nin Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Yaklaşık 42 farklı uluslararası (AB Çerçeve Programları, CIP, COSME, H2020, Newton Fund) ve 16 adet ulusal (TÜBİTAK ARDEB, TEYDEB ve İZKA) projelerinde yürütücü, müdür ve uzman olarak görev alan Dr. Temel, AB Komisyonu tarafından Arnavutluk’a ve Rusya’ya AB Projesi Kapsamında teknoloji transferi konusunda danışman olarak atanmıştır. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası projeler kanalı ile toplam 10 Milyon TL tutarında fon sağlayan Dr. Serdal TEMEL’in Ar-Ge, inovasyon, teknoloji transferi ve üniversite-sanayi işbirliği konularındaki uluslararası dergilerinde 40’ın üzerinde çeşitli makaleler yayınlamıştır. Dr. Temel, Ar-Ge ve inovasyon konusunda akademik literatürlerde önde gelen 7 uluslararası derginin hakem ve yayın kurulunda yer alırken, The Journal of Enterpreneuerhsip and Innovation Management’ın da Editör Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

TÜBİTAK ARDEB desteklerinde proje yürütücüsü, araştırmacı, panelist, dış hakem ve Çağrı Planlama Komitesi üyesi olarak çok farklı düzeyde görev almıştır. 2014 yılında Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından düzenlenen yarışmada Türkiye’de “Inovasyon konusunda başarılı en geç bilim adamı”  Jüri özel ödülünü almıştır. 2015 ve 2017 yıllarında iki defa British Academy Newton Fellowship Ödülü sahibi olan Doç. Dr. Serdal Temel aynı zamanda Southampton Business School’da 2015 yılından itibaren misafir öğretim üyesi olarak ders vermektedir. Aynı zamanda uluslararası teknoloji transfer sertifikaları olan EuKTS ve RTTP'ye sahiptir.

Kurum Bilgileri

Birim
Mühendislik Fakültesi
Bölüm
Kimya Mühendisliği Bölümü
Ana Bilim Dalı
Proses ve Reaktör Tasarımı Ana Bilim Dalı

İletişim

E-posta
serdal.temel@ege.edu.tr
Diğer E-posta
serdal.temel@gmail.com
Web Sayfası
https://www.researchgate.net/profile/Serdal_Temel
İş Telefonu
+90 232 311 2046 Dahili: 2046
Ofis
103
Posta Adresi
Ege Üniversitesi Kampüsü, Kimya Mühendisliği Binası, 35100 Bornova-İzmir