Genel Bilgiler

Biyografi

1974’te Gaziantep’ te doğdu. 1999’da Ege Üniversitesi, Devlet Türk Musikisi Konservatuarı, Türk Halk Oyunları bölümünden mezun oldu. 2004’te Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türk Halk Oyunları anabilim dalında yüksek lisans, 2014’de Afyon Kocatepe Üniversitesi, Müzik anasanat dalı, sanatta yeterlik programını tamamladı.

 

2004’te Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Kısa Film Festivalinde “En iyi film müziği” ödülü ve 2007’de “Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışmasında” ikincilik ödülü aldı. Bir çok müzik albümünde, dans tiyatrosu müziklerinde,  besteci, aranjör, yönetmen ve enstrümanist olarak yer aldı.

Temmuz 2017’de, KUŞADASI SÖYLÜYOR “Harmandalı” projesinde aranjör ve yönetmen olarak Kuşadası Belediyesi ile ortak bir çalışma yaptı ve bu çalışma sosyal medyada 150000’in üzerinde izlenme sağladı.

 

2014 yılında Serdar KASTELLİ “Nefeslenişler” projesini hayata geçirdi. Bu proje ile İzmir, Gaziantep, Kütahya, Eskişehir’de olmak üzere dokuz adet konser verdi. Beste ve aranjelerin yanı sıra farklı tarzlarla nefesli çalgıları birleştirdi.  Konserler sırasında icra ettiği çalgılar: Kaval, Ney, Yanflüt, Dilli kaval, Bansuri, Hu-lu-si, Zambır, Akai Ewi 4000s gibi geleneksel ve çağdaş çalgılardan oluşan bir takım seslendirdi.

Hâlen, Ege Üniversitesi, Devlet Türk Musikisi Konservatuarında öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Kurum Bilgileri

Birim
Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı
Bölüm
Türk Halk Oyunları Bölümü
Ana Bilim Dalı
Türk Halk Oyunları İcra Anasanat Dalı

İletişim