Genel Bilgiler

Biyografi

Dr.Yeşim Akkoç, 1989 yılında E.Ü.T.F’den mezun olmuş, 1990 yılında E.Ü.T.F. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamış ve 1994 yılında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı olmuştur.

1997’de Almanya’da Murnau’da nörojenik mesane konusunda uluslararası tanınan Üroloji profesörü Dr.Manfred Stöhrer’in Kliniğinde ürodinamik inceleme laboratuarında 1 ay süreyle gözlemci olarak bulunduktan sonra, E.Ü.T.F. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda ürodinami laboratuarını kurmuştur.  1997 yılından beri nörojenik mesane rehabilitasyonuyla ilgilenen Dr.Akkoç, özellikle omurilik yaralanma’lı ve multiple skleroz’lu hastalarda ürodinamik incelemeler ve mesane rehabilitasyonu konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.  Dr.Akkoç ayrıca ürojinekolojik rehabilitasyon konusunda da uzun yıllardır deneyime sahip olup, bu alanda da Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda haftanın belli günlerinde hastalara hizmet vermektedir.  Dr.Akkoç   Türkiye Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Derneği’nin çatısı altında kurulmuş olan “Nörojenik ve Non-Nörojenik  Mesane  Çalışma Grubu” nun  başkanlığını da 2010 yılından beri yürütmektedir.

Dr.Yeşim Akkoç’un 70 kadar yurtiçi yayını,  35 yurtdışı yayını vardır. Ayrıca Dr.Akkoç’un  çok sayıda ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş bildirileri ve alanıyla ilgili çeşitli  kitaplarda bölüm yazarlığı da bulunmaktadır.

Dr. Yeşim Akkoç, 2000 yılında doçent olmuş, 2006 yılında profesör kadrosuna yükseltilmiştir. Halen E.Ü.T.F. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda görevine devam etmekte olan Dr.Akkoç, evli ve 2 çocuk annesidir.

Kurum Bilgileri

Birim
Tıp Fakültesi
Bölüm
Dahili Tıp Bilimleri Bölümü
Ana Bilim Dalı
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı

İletişim

E-posta
yesim.akkoc@ege.edu.tr
Posta Adresi
E.Ü.T.F. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı-Bornova_İZMİR