Genel Bilgiler

Biyografi

İzmir'de 20/07/1974'de doğdu. Orta öğrenimini 1992'de İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi,  yüksek öğrenimini 1998'de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Çocuk Cerrahisi ihtisas eğitimini aldığı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı'ndan 2007'de ayrıldıktan sonra askerlik hizmeti için Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi Çocuk Cerrahisi Anabilim dalı'nda görev aldı. Devlet hizmeti yükümlülüğünü 2008-2010 yıllarında Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yerine getirdikten sonra 2010-2011 yıllarında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı'nın kuruluşunda öğretim üyesi olarak görev aldı. 2011 yılında eğitim aldığı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı'na dönerek başasistan - klinik sorumlu uzmanı olarak çalıştı. 2018 yılından itibaren öğretim üyesi olarak anabilim dalı bünyesindeki Çocuk Göğüs Cerrahisi Birimi'nde başladığı görevine 2019 yılında  aldığı doçentlik ünvanıyla devam etmektedir. Dekanlık bünyesinde Uzmanlık Eğitimi, Sürekli Mesleksel Gelişim ve Araştırma Eğitim Programı komisyonlarında aktif görev almaktadır.

Yurt dışı deneyimi olarak Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği bursuyla 2010 yılında İngiltere Leeds'te St James University-Leeds Teaching Hospital'da bulundu. Özellikle minimal invaziv ve robotik cerrahi konularında yurt içi ve dışı kurs ve çalıştaylarda eğitim aldı. 2017 yılında Avrupa Çocuk Cerrahisi Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği'nin yanısıra çeşitli uluslararası derneklerde (Avrupa Çocuk Cerrahisi Dernekleri Birliği - EUPSA, Uluslararası Pediatrik Endo-Cerrahi Grubu - IPEG, Avrupa Pediatrik Endoskopik Cerrahlar Derneği - ESPES) üyeliği bulunmakta, Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği Yeterlik kurulu ve Uluslararası Pediatrik Endo-Cerrahi Grubu Ortadaoğu bölümünün yönetim kurulunda görev almaktadır.

Özel ilgi ve çalışma alanları; Çocuk Göğüs Cerrahisi patolojilerinde minimal invaziv cerrahi, tek girişli laparoskopik cerrahi, robotik cerrahi, onkolojik cerrahi, göğüs deformiteleri, hava yolu cerrahisi, doğumsal ön-bağırsak (akciğer-özofagus) cerrahisi, diyafragma patolojileri ve gastroözofageal reflü-akalazyadır.

Evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Kurum Bilgileri

Birim
Tıp Fakültesi
Bölüm
Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü
Ana Bilim Dalı
Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı

İletişim

E-posta
zafer.dokumcu@ege.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.ege.edu.tr/zafer.dokumcu
İş Telefonu
+90 232 390 2814
Posta Adresi
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı